Większość współczesnych telewizorów posiada już inteligentną funkcję, która sprawia, że możemy podłączyć je do telewizji internetowej i oglądać filmy online, gdzie chcemy. Jak jednak skonfigurować taki telewizor, żeby zapewnić sobie maksimum przyjemności z telewizji internetowej?  

telewizja photo

Funkcje technologii SMART TV

Każde urządzenie STB do Internetu i Smart TV ma inne funkcje. To zależy od technologii produkcji i producenta. Telewizor z tą funkcją może zastąpić komputer i pozwalają na pełne korzystanie z telewizji internetowej. System Smart zapewnia następujące funkcje odbiornikowi telewizyjnemu:

 • instalacja dowolnych gier;
 • nagrywanie programów telewizyjnych;
 • dodatkowa pamięć;
 • dostęp do Internetu
 • dostęp do wszystkich przeglądarek;
 • jeśli w odbiorniku znajduje się kamera internetowa, dostęp do Skype;
 • podłączanie urządzenia zewnętrznego, przeglądanie z niego plików;

W sprzedaży jest kilka rodzajów inteligentnych odbiorników cyfrowych o różnych funkcjach. Wśród popularnych sposobów, które pozwalają na udostępnianie telewizji internetowej, należy wymienić:

 • DVB-T2. Jeden z najprostszych odbiorników do odbioru sygnału. Dodatkowe funkcje – podłączanie nośników innych firm – USB i dysk twardy, nagrywanie programów na urządzeniach zewnętrznych.
 • Kabel. Dla formatów zakodowanych w DVB-C. Pełni te same funkcje, co poprzedni odbiornik. Posiada dodatkowe gniazdo karty odblokowującej transmisję.
 • Satelita Dla formatów DVB-S i DVB-S2. Istnieje gniazdo karty identyfikacyjnej użytkownika.
 • Smart (TV Box). Działa analogicznie do smartfonów, ponieważ jest rozwijany w systemie operacyjnym Android. Odbiornik obejmuje Wi-Fi, pamięć RAM, procesor ARM i inne elementy. Dodatkową funkcjonalnością jest instalacja aplikacji innych firm i dostęp do wszystkich usług internetowych.

Jak wybrać telewizor?

Przed zakupem dekodera Smart TV dla iptv musisz zrozumieć cel, w jakim jest potrzebny. Czy chcesz tylko oglądać filmy online, czy też ma ci służyć też do innych celów. Należy zwrócić uwagę na wygodę inteligentnego odbiornika, metodę zasilania (sieć lub telewizor), jego elementy i koszt. Telewizor powinien mieć port HDMI oraz zgodność formatu ze złączami VGA lub AV TV. Jeśli nie ma takich wyjść w telewizorze, możesz dodatkowo kupić adaptery, ale mogą one wpływać na jakość sygnału. W telewizorach wypuszczonych przed 2000 rokiem najlepsze są odbiorniki Smart z wyjściami VGA. W niektórych modelach Smart jest wskaźnik świetlny, który świeci jasno po wyłączeniu, szczególnie zauważalnie w nocy. Ten problem można łatwo rozwiązać wystarczy odłączyć zasilanie urządzenia od sieci. Weź też pod uwagę rozdzielczość ekranu. Możliwość nadawania w Full HD lub HD, dla starszych telewizorów – CDTV. Ważne są dodatkowe funkcje. Należą do nich opóźnione oglądanie, możliwość nagrywania, podłączanie urządzeń innych firm. Standardowy zestaw zwykle zawiera inteligentne urządzenie STB, system sterowania (pilot, mysz komputerowa i / lub mini-klawiatura), kable z niezbędnymi złączami. Przy zakupie należy porównać zastrzeżony zestaw w instrukcji z zawartością opakowania. Najczęstsze są odbiorniki z systemem operacyjnym Android, ale są te działające z Lunux i Windows.